Gabinet stomatologiczny Laserdental Łódź

Gabinet Stomatologiczny

Laserdental gabinet stomatologiczny

laserem zamiast borowania

Kontakt

Laserdental | Gabinet Stomatologiczny
ul. Przełajowa 6, blok 39A, Łódź

tel. kom. 694 94 18 86
laserdentallodz@gmail.com

Godziny otwarcia gabinetu:
Pn - Pt: 8:00 - 20:00
po uzgodnieniu telefonicznym

Protetyka

Protetyka jest dziedziną rozwijającą się niezwykle szybko i wobecnych czasach, mającą wiele do zaoferowania.Protetyka to:

  • uzupełnianie braków zębowych,
  • poprawianie uśmiechu (krzywe zęby, zniszczone, przebarwione, złamane, z rozległymi ubytkami próchnicowymi),
  • przywracanie prawidłowych funkcji narządu żucia.

Niekompletne uzębienie ma wpływ na nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu np. może być przyczyną wielu chorób układu pokarmowego, wpływa również niekorzystnie na nasze samopoczucie. Zaniedbane zęby powodują, że wstydzimy się szeroko uśmiechać, stajemy się powściągliwi, ograniczamy kontakty międzyludzkie. Trudniej osiągamy sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Dzięki nowoczesnym procedurom stosowanym przez naszych lekarzy dentystów i wysokim standardom prac protetycznych odzyskujemy nie tylko prawidłową funkcję narządu żucia, ale i młody i atrakcyjny wygląd naszej twarzy. Protetyka daje nam możliwość posiadania uśmiechu bogatego w śnieżnobiałe, proste zęby bez względu na wiek pacjenta.


Braki w uzębieniu odbudowujemy uzupełnieniami stałymi i ruchomymi.


Do stałych zaliczamy:


Korony porcelanowe są to stałe uzupełnienia protetyczne wykonywane na podbudowie z metali szlachetnych, na które nakłada się porcelanę w kolorze zębów pacjenta. Są cementowane na stałe. Stosuje się je do odbudowy zębów zniszczonych, złamanych, osłabionych przez próchnicę, ale także w celu poprawy estetyki (zmiany koloru i kształtu zębów) oraz do lepszego utrzymania ruchomych uzupełnień protetycznych.

Korony i mosty ceramiczne wykonywane są z pełnej ceramiki lub na podbudowie w kolorze zęba (tlenek cyrkonu) pozbawionej metalu. Mogą być stosowane u osób mających alergie. Cyrkon jest materiałem zgodnym biologicznie, biokompatybilnym traktowanym przez organizm jak własna tkanka. Komputer, dzięki cyfrowemu skanowaniu wycisku, wycina koronę, która idealnie pasuje do przygotowanych przez lekarza dentystę tkanek zęba, co zapewnia doskonałą szczelność ( utrudnia dostęp bakteriom ) i wytrzymałość.Prace z cyrkonu cechuje najwyższa estetyka i naturalność, zadowolą najbardziej wymagających pacjentów.

więcej...


Mosty porcelanowe są to stałe uzupełnienia protetyczne zacementowane na zębach filarowych pacjenta. Dzięki nim możliwe jest uzupełnienie braku jednego lub kilku zębów. Umożliwiają uzyskanie rewelacyjnego efektu estetycznego i odtworzenie harmonijnego uśmiechu.więcej...

Mosty AET to nowoczesne rozwiązanie, które wykorzystuje zatopione w zębie włókna szklane. Dzięki temu uzyskujemy stabilną , wytrzymałą na złamania konstrukcję. Metoda sprawdza się najlepiej przy uzupełnieniu pojedynczego zęba i polega na zawieszeniu go w wypełnieniach zębów sąsiednich.
Licówki porcelanowe – cieniutkie płatki porcelanowe przyklejane na powierzchnię własnych zębów pacjenta, dzięki którym możemy poprawić estetykę uśmiechu, skorygować niedoskonałości natury, zamknąć szpary, diastemy, rozwiązać problemy przebarwień, nierówności licznych wypełnień, zmienić kolor, kształt pojedynczego zęba lub całych łuków zębowych. Przygotowanie zębów pod licówki opiera się na nieinwazyjnej preparacji zębów.

Licówki bez szlifowania – Lumineers to bezpieczna, nieinwazyjna alternatywa dla tradycyjnych licówek.Przełom w drodze do uzyskania pięknego uśmiechu o którym Państwo marzyli.Wytwarzane są z opatentowanej porcelany.Bardzo estetyczne, wykonywane w USA.Są grubości soczewki kontaktowej.Stanowią idealne rozwiązanie dla pacjentów z brzydkimi,przebarwionymi, startymi ,żle ustawionymi zębami.Powstaly w oparciu o 20 letnią wiedzę i doswiadczenie lekarzy dentystów ,ktorzy stosują je z sukcesem klinicznym na całym swiecie.Po zacementowaniu imitują połączenie szkliwno-zębinowe ,dzięki czemu brzegi są niezauważalne.

obejrzyj film...


Wkłady koronowe inlay, onlay, overlay. – kosmetycznie wypełnienia korony zęba, które mogą być wykonane z porcelany lub kompozytu. Stanowią alternatywę w stosunku do wypełnień tradycyjnych, są bardziej wytrzymałe, odporne na ścieranie i estetyczne. Wykonywane są w pracowni protetycznej na podstawie pobranych przez lekarza wycisków. Znajdują zastosowanie zwłaszcza przy dużych ubytkach. Lepiej odtwarzają punkty styczne, guzki, bruzdy (zagłębienia anatomiczne).

Wkłady koronowo-korzeniowe mogą być wykonane z metalu, stopów szlachetnych lub pełnoceramiczne. Służą do odbudowy znacznie zniszczonych i połamanych koron zębów. Są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta. Stanowią filar dla przyszłej korony porcelanowej lub mostu. Nowością są wkłady z tlenku cyrkonu o najwyższych parametrach wytrzymałościowych i estetycznych.


Podparcie szklane – eliminuje problem braku własnych zębów filarowych niezbędnych do wykonania stałej protezy. Daje możliwość posiadania mostu porcelanowego w warunkach, których kiedyś to było niemożliwe. Podparcie szklane zastępuje ząb filarowy, wykonane jest z niealergizującego materiału dopasowanego idealnie do kształtu wyrostka zębodołowego szczęki lub żuchwy. Nie wymaga interwencji chirurgicznej. Stanowi alternatywę dla implantu w sytuacji gdy potrzebujemy dodatkowego filaru dla planowanego mostu. Zapewnia doskonałą estetykę i utrzymanie mostu w przypadku gdzie możliwe było tylko zastosowanie ruchomej protezy częściowej. Użytkowane przez duże grono zadowolonych pacjentów, którzy skazani byli tylko na posiadanie protezy. Komfort użytkowania stałej pracy protetycznej z podparciem szklanym jest porównywalny do posiadania implantów.Procedura tworzenia pracy z wykorzystaniem tego systemu jest bezbolesna szybka i nie narusza ciągłości tkanek. Materiał używany do wykonania szklanego podparcia jest przezroczysty, biokompatybilny i nie jest widoczny pod pokrywającym go mostem. Szklane podparcie jest atraumatyczne dla kości i błony śluzowej wyrostka zębowego.Nie powoduje zaników wyrostka ,nie drażni, nie uciska błony śluzowej jak to się dzieje w przypadku protez. Brak przeciwskazań do stosowania ich u osob z chorobami ogólnoustrojowymi i palaczy. Zrewolucjonizowaly protetyke, dały mozliwość stałej odbudowy braków zębowych.Do prac ruchomych zaliczamy:

Protezy są to uzupełnienia ruchome, stosowane w brakach częściowych lub bezzębiu całkowitym, gdy nie ma warunków wykonania odbudowy na stałe.

Protezy akrylowe całkowite i częściowe służą do uzupełnienia braków częściowych lub całkowitych. Szkielet ich stanowi tworzywo akrylowe, w którym zatopione są brakujące zęby i elementy mocujące (klamry metalowe lub elastyczne).

Protezy szkieletowe służą do uzupełniania braków częściowych. To nowoczesne protezy, których szkielet stanowi metalowa, cienka konstrukcja, indywidualnie zaprojektowana dla każdego pacjenta o ograniczonym do minimum zasięgu płyty, tak aby była najwygodniejsza, nie powodowała odruchów wymiotnych, odsłaniała kubki smakowe, byśmy mogli odczuwać smak spożywanych potraw. Proteza trzyma się w jamie ustnej za pomocą klamer   metalowych lub elastycznych. Opiera się nie tylko na dziąsłach, ale i na zębach, nie osiada na błonie śluzowej, nie uciska kości, tym samym nie powoduje zaników kostnych.


Protezy natychmiastowe wykonywane przed ekstrakcją zębów i umieszczone w jamie ustnej bezpośrednio po usunięciu zębów. Dają możliwość normalnego kontunuowania życia osobistego i zawodowego bez konieczności funkcjonowania z bezzębiem całkowitym. Są to uzupełnienia czasowe wymagające po okresie zagojenia zębodołów wykonania podścielania lub protezy docelowej.


Mikroprotezy wykonane z akrylu pozwalają na uzupełnienie jednego, dwóch, trzech zębów. Mocowane są na klamrach metalowych lub w kolorze zęba.


Protezy acetalowe stanowią alternatywę dla protez szkieletowych wykonanych z metalu. Są wykonane z termoplastycznego niealergizującego acetalu. Szkielet ich stanowi cienka ograniczona płyta. Protezy te są z klamrami w kolorze zębów i dziąseł.

Protezy elastyczne - Wykonane z elastycznego, niealergizującego materiału z kalmrami w kolorze dziąseł.Stanowią alternatywę dla tradycyjnych protez częściowych.


Protezy hybrydowe - z pamięcią kształtu o stopniu twardości zależnym od temperatury,alternatywa dla tradycyjnych protez częściowych.


Kosmetyczne protezy nakładkowe snap on smile wykonywane w USA. Bardzo kosmetyczne, tworzone indywidaualnie dla każdego pacjenta.To idealne rozwiązanie dla pacjentów , którzy szukają nieinwazyjnej , odwracalnej , estetycznej odbudowy .Wykorzystywane są do poprawy estetyki twojego uśmiechu. Są alternatywą dla implantów, mostów, protez częściowych. Nie wymagają szlifowania. Snap on smile to bezbolesny sposób na posiadanie holywoodzkiego uśmiechu. Jest cieniutka nie ma podniebienia, wygląda jak własne zęby. Może być stosowana jako tymczasowe lub stałe uzupełnienie protetyczne, wykonywane dla górnych i dolnych zębów dla pacjentów każdym wieku.Można w niej mówić i jeść. Idealne rozwiązanie dla pacjentów z brzydkimi, przebarwionymi, krzywymi,krótkimi zębami, posiadającymi diastemy lub braki zębowe . Super alternatywa dla protezy częściowej.Snap on smile jest stabilna zatrzaskuje się wokół własnych zębów.Dzięki niej możesz całkowicie nie tylko zmienić kolor i wygląd twojego uzębienia ale i całe życie .Pozwala odzyskać pewność siebie.Jej użytkownikami są zadowoleni pacjenci na całym świecie.Będziecie Państwo pod wrażeniem jej naturalnego wyglądu i braku dyskomfortu podczas jej noszenia.

obejrzyj film...


Do prac mieszanych zaliczamy:


Estetyczne protezy bezklamrowe są to protezy pozbawione nieestetycznych klamer, utrzymywane w jamie ustnej za pomocą elementów precyzyjnych, tj. zatrzaski, rygle, zasuwy. Do tego rodzaju uzupełnień protetycznych zaliczamy również protezy nakładkowe (overdentures) – protezy, które są utrzymywane przez specjalny system zatrzasków kulkowych zacementowanych w korzeniach własnych zębów. Użytkowane z zadowoleniem przez liczne grono pacjentów.

więcej...

 

Wszystkich pacjentów wymagających leczenia protetycznego zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty usług protetycznych świadczonych przez wyspecjalizowanych w dziedzinie protetyki lekarzy i techników naszego gabinetu.


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Akceptuję